Wśród sposobów na magazynowanie, przechowywanie różnych artykułów doskonale sprawdzają się namioty magazynowe całoroczne. Jako najważniejsze zalety namiotów – hal magazynowych wymienia się ich mobilność, szybkość budowy, a poza tym jest to stosunkowo tanie rozwiązanie.
To doskonała alternatywa dla tradycyjnych magazynów murowanych i hal wykonywanych z przeznaczeniem dla konkretnego miejsca. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym zaletom namiotów magazynowych całorocznych, ich właściwościom oraz zastosowaniu w różnych branżach.
Namioty magazynowe całoroczne – najważniejsze zalety
Jako jedną z najważniejszych zalet, którymi charakteryzują się namioty magazynowe całoroczne, wymienia się ich mobilność. Taką halę magazynową można bez przeszkód przenieść w dowolne miejsce, np. przy przenoszeniu miejsca działalności firmy, czy znajdując lepszą lub tańszą lokalizację na magazyn.
Z powyższą zaletą związany jest również inny walor namiotów magazynowych całorocznych, a mianowicie szybkość ich montażu i brak konieczności budowania fundamentów to wszystko sprawia, że konstrukcję można wznieść w ciągu kilku dni. Więcej na temat namiotów magazynowych całorocznych dowiesz się odwiedzając https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-namiotowe/hale-namiotowe-caloroczne/.
Budowa tego typu hali wiąże się też z dużo mniejszymi formalnościami w porównaniu do hal murowanych – nie wymagają one pozwolenia na budowę. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo korzystne pod względem finansowym. Całkowity koszt wykonania namiotu magazynowego całorocznego to tylko około 25% kosztu inwestycji w murowaną halę magazynową o takiej samej wielkości.
Zabezpieczenie przed każdymi warunkami pogodowymi
Kolejną zaletą namiotów magazynowych jest to, że produkty, artykuły czy akcesoria w nich przechowywane są bardzo dobrze zabezpieczone przed każdymi, nawet najniekorzystniejszymi warunkami atmosferycznymi. Ich wytrzymała konstrukcja jest odporna na działanie wiatru, deszczu, śniegu i mrozu, a ponadto jest solidnie zabezpieczona. Inwestycja w to rozwiązanie umożliwia dobranie właściwej izolacji termicznej.
Namioty magazynowe całoroczne mogą mieć płytę warstwową z rdzeniem z pianki poliuretanowej, której grubość może wynosić w przedziale 60 – 120 mm. Takie ściany doskonale chronią przed przenikaniem chłodu. Konstrukcja pokrycia dachu namiotu magazynowego całorocznego zazwyczaj wykonywana jest z dachowych płyt warstwowych typu PW PIR. Ich rdzeń może mieć grubość np.: 60 mm, 80 mm, 120 mm albo 160 mm. Posiadają powierzchnię obustronnie ocynkowaną, a także odpowiednie zabezpieczenia, np. przed ogniem, obciążeniem śniegiem czy też działaniem wiatru.
W jakich branżach można stosować namioty magazynowe całoroczne?
Namioty magazynowe całoroczne mają zastosowanie w wielu dziedzinach. Mogą służyć np.:
- w przemyśle – do przechowywania narzędzi maszyn, półproduktów lub gotowych produktów;
- w rolnictwie i sektorze spożywczym – do magazynowania płodów rolnych i produktów spożywczych;
- w handlu i sektorze usług – do przechowywania artykułów na sprzedaż lub materiałów do wykonania usług.
To oczywiście tylko kilka przykładowych możliwości wykorzystania namiotów magazynowych całorocznych. Ich zastosowanie jest o wiele szersze i możliwe we wszystkich praktycznie branżach.